עבודות 2020-21
מאת: יעל דורון

עבודתי מתבססת על פעולת הרישום. פעולת הרישום מחברת בין תנועת היד והגוף לבין התודעה המתבוננת/חשה/חושבת.
תנועת הגוף נוכחת גם באובייקטים שאני בוחנת בסביבתי הקרובה. בעקבות שיטוטים בסביבת המגורים אני חוזרת לשכונה ולגינת ילדותי שבה יש מתקני משחקים. ספסלים, מתקני ספורט, קרוסלה, חבית, מגלשה, בתי עץ מאולתרים, מקלט ישן. מתקנים אילו אוצרים בתוכם זיכרונות על רגעי משחק תודעה ומצבי גוף.

אני בוחנת את מצב הגוף במרחב שמתקיים בזמנים שונים עבר-הווה-עתיד. מושגים בסיסיים וניגודים כשמים -אדמה, מאונך -מאוזן, סיבובים, איזונים, סחרור ומצבי גוף -נפש. אני מסתמכת על זיכרונות או צילומים שמתוכם אני דולה את הרלבנטי עבורי. אני מתבוננת במתקני כושר שכונתיים שמשרטטים קו רישומי במרחב, התנועה היא חזרתית, לעיתים אבסורדית.

בעבודות אחרות בא לידי ביטוי הקשר בין הצמחייה למבנים. הצמחייה הנה ביטוי לזמן שחולף, שיחים שמסתירים בחובם זיכרונות. הקוים אינם סגורים ומרמזים על חווית חלל/אובייקט מתהווה ומתפרקת. אני מתרגלת יוגה ומורה ותפיסת הזן נוכחת בעבודתי בהתייחסות לחלל הריק והעבודה עם דיו נוזלי. הדיו הנוזלי משאיר סימנים אך גם משאיר מקום למקריות.

להתנדנד צד לצד ולהרגיש חבטה, ללכת על גלגל עד אין קץ, לקפוץ על סוס קטן עם קפיץ, להסתובב בקרוסלה בעלת פני חתול ולקרוא ברמקול: אחת שתים שלוש עבור אחת שתים שלוש עבור וכל זה כל כך קרוב לכביש הראשי.

גינת משחקים playground

תערוכת יחיד בגלריה לאמנות שבטית & אמנות ישראלית

15 אוקטובר - 12 נובמבר 2021

  • ירושלים, ישראל